Ogrē atklāj „Milžu taku”

August 3, 2016 12:21 pm

Ogrē, Zilo kalnu dabas parkā, ir tapis jauns piedzīvojumu parks „Milžu taka” –no virvju un koka konstrukcijām veidota trase kokos.

Piedzīvojumu parku „Milžu taka” veido trīs loki, kuru kopgarums ir gandrīz 600 metri. Pirmais – mazais – loks sastāv no 19 atrakcijām, kuru konstrukcijas ir pietiekami stabilas un to pārvarēšana neprasa lielu fizisko piepūli un koordināciju. Augstums trases sākuma posmā ir nepilnus divus metrus virs zemes. Otrais loks ir sadalīts divos mazākos lokos attiecīgi ar vidējas grūtības pakāpes atrakcijām. Kopumā to veido 20 atrakcijas, izvietotas uz kalna stāvās nogāzes augstumā no 6 līdz 11 metriem virs zemes. Trešo jeb lielo loku var raksturot kā grūtu, un tas sastāv no 26 atrakcijām, kuras arī dalās divos mazākos lokos, no kuriem pirmais ir vieglāks par otro. Otrajā lokā ir divi nobraucieni – pirmais 30 metrus un otrais 70 metrus garš. Ejot vidējo un lielo loku, dalībniekiem ir iespēja izvēlēties – veikt vienu vai abus loka apļus, atkarībā no apmeklētāja noskaņojuma un fiziskajām spējām.

Parks ir aprīkots ar Šveicē ražoto Saferoller drošības sistēmu, kuras galvenā vērtība ir tāda, ka dalībniekam nav iespējas pašam atvienoties no drošības troses, to var izdarīt tikai pabeidzot trasi vai ar instruktora palīdzību.

Trases sākuma un beigu punktu veido platforma kokos. Šajā vietā būs inventāra saņemšanas un nodošanas punkts, drīzumā taps kafejnīca ar skatu uz kalna nogāzi.

Reizē ar „Milžu taka” tiks atklāti un aktīvās atpūtas cienītāju lietošanai nodoti vēl divi objekti. Viens no tiem – multifunkcionālais sporta un atpūtas parks – Krasta laukumā, kurā ogrēnieši vasarā varēs spēlēt basketbolu, florbolu, skrituļot un citādi aktīvi pavadīt brīvo laiku. Savukārt ziemas periodā, aizverot lietus ūdens savākšanas noteces, būs iespējams uzsaldēt ledu slidošanai un, protams, hokeja spēlēšanai. Savukārt pie Dubkalnu ūdenskrātuves Zilo kalnu dabas parkā pludmales zonu lieliski papildinās viens badmintona, četri pludmales volejbola, divi pludmales futbola laukumi.

„Milžu taka” un pārējie aktīvās atpūtas objekti tiks atklāti 4.augustā plkst 19.00 ar atraktīvu un maziem pārsteigumiem papildinātu velobraucienu.

Starts:
plkst.19.00 no Krasta laukuma (pretī Luterāņu banzīcai), šeit arī multifunkcionālais sporta un atpūtas parks.
plkst.19.30 „Milžu taka” (pie Mālkalnes apļa)
plkst.20.00 Zilo kalnu dabas parka Dubkalnu pludmale.
plkst. 21.00 – finišs un muzikāls pikniks bijušās bērnu sanatorijas „Ogre” parkā.

Pie vienas no Ogres vēsturiski skaistākajām ēkām, ko projektējis Konstantīns Pēkšēns, koncertu sniegs grupa „RĪGAS MODES”.

Dalība pasākumā un muzikālie priekšnesumi bez maksas.

Pasākumu organizē Ogres novada pašvaldība, Ogres kultūras centrs, Ogres sporta centrs un Ogres novada tūrisma informācijas centrs.

Atpakaļ